Дніпропетровська обласна бібліотека для дітей


Вітаємо на сайті Дніпропетровської обласної бібліотеки для дітей - головної дитячої книгозбірні Дніпропетровщини. Матеріали сайту призначені для дітей, батьків, педагогів та бібліотечних фахівців.

Соціальна реклама

Бібліотечному фахівцю

Плакати, сміятись, аналізувати, осмислювати, сумувати, забувати чи таки пам’ятати – що саме робити, говорити та думати 8 та 9 травня вирішувати вам і тільки вам. Однак, можете звернутися по допомогу до літератури, з якою уявлення про одну з найжахливіших подій минулого століття, про Другу світову війну, стануть куди об’ємнішими, а рефлексія – глибшою.

Хлопчик у смугастій піжамі, Джон Бойн

14+

Якщо сказати, що «Хлопчик у смугастій піжамі» є спробою показати жахи Другої світової війни очима дитини, це прозвучить не надто оригінально та цікаво, адже спроб таких світова література знає чимало. Як не крути, але «дитячі очі» є напрочуд вдалим і зручним інструментом для того, щоби навіть найчерствіших серцем змусити співпереживати, співчувати та трошечки спів-страждати. Втім, ірландському письменнику Джону Бойну вдалося дещо вирізнитися на тлі багатьох своїх «конкурентів» і його «Хлопчик у смугастій піжамі» і сюжетом, і особливостями нарації, і героями таки може справити враження навіть на досвідчених читачів.

У центрі сюжету історія про дев’ятирічного Бруно, який разом із сім’єю, старшою сестрою, мамою та батьком, вимушено переїжджає зі свого комфортабельного п’ятиповерхового дому в Берліні до будинку у загадковому Геть-Звідси. Перша несподіванка криється в тому, що відбувається усе це не через депортацію, переслідування тощо, як це не рідко трапляється у книжках про війну, а через підвищення батька, на якого у самого «Фурора великі сподівання». Друга несподіванка – війна у тексті безпосередньо не згадується. Сама оповідь, хоч і має за наратора автора, показує нам точку зору головного героя, який живе настільки безтурботним дитинством, що буквально не розуміє нічого з того, що відбувається навкруги. Хто такий Фурор? Що це за загадкове місце Геть-Звідси з купою дивних одноповерхових будинків за колючим дротом? Ким саме працює його тато? У чому різниця між його родиною та євреями? Чому його новий друг, худорлявий Шмуль, який народився в той самий день, що і Бруно, але у Польщі, постійно ходить у смугастій піжамі? І чому їм не можна погратися разом? Відповіді на ці запитання читачі знатимуть ще задовго до того, як розгорнуть книжку, але саме вона допоможе вкотре усвідомити все – самостійно, не ковтаючи чужі емоції, а створюючи та переживаючи власні, які ще довго житимуть у серцях та головах після того, як автор поставить напрочуд сильну та водночас лаконічну крапку.

Ковчег часу, Марцін Щигельський

12+

Повість Марціна Щигельского «Ковчег часу» знову переносить нас у Польщу часів Другої світової війни. Рафалу, головному герою та оповідачу книги, як і Бруно з «Хлопчика у смугастій піжамі», дев’ять років, але живе він не з мамою, татом, сестрою та прислугою у триповерховому будинку, а з втомленим від усього, що відбувається навколо, дідусем у варшавському гетто. З дідусем, якого постійно не буває вдома, оскільки він мусить заробляти гроші на прожиття та піклуватися про онука, мусить робити усе можливе лише для того, щоби Рафал не бачив і не усвідомлював усього того реального жахіття війни (втім, читачів саме це й спонукатиме більше замислюватися про те, що таке справжня війна).

На щастя, Рафал знаходить розраду у бібліотеці, працівниця якої дає хлопчику книжки. Саме з книжок, а вірніше з однієї книжки — знаменитого фантастичного роману «Машина часу» Герберта Веллса, життя головного героя починає змінюватись. Рафал прочитує велетенський, як для дев’ятирічної дитини, романи ледь не за один вечір і несподівано усвідомлює, що описане Веллсом страшне майбутнє зі страшними морлоками та нещасними витонченими елоями вже розпочалося. І з усією сміливістю, на яку здатні наважуватися переважно діти, Рафал вирішує збудувати машину часу, щоби змінити таке майбутнє.

Безпосередність і щирість точки зору оповідача, поєднання фантастичного (майже магічного) з реалістичним і болісним, відсутність популярних літературних кліше про війну та неоднозначність, з якою читачі залишаються, коли прочитують книгу до останньої сторінки – усе це в купі з гарно сконструйованим сюжетом і чудово відтвореними образами маленьких і великих героїв робить книжку не просто цікавим, а дуже потрібним читвом.

Крадійка книжок, Маркус Зузак

14+

Як і Джон Бойн, австралійський письменник Маркус Зузак пропонує побачити та пережити Другу світову війну разом із дитиною, яка перебуває не зовсім зі звичної для багатьох читачів сторони барикад, оскільки є німкою. І, як і Бойн, для того, щоби вразити спокушених у цій темі читачів, Зузак вдається до цікавих прийомів на рівні оповіді, зокрема вводить у ролі нараторів такого героя, який у роки Другої світової війни і в реальному світі мав купу роботи, а саме Смерть — унікального та навпрочуд співчутливого не-зовсім-персонажа, який може спостерігати за однією з найжахливіших трагедій усього людства з абсолютно Іншої точки зору.

У центрі сюжету — розповідь про спершу дев’ятирічну, а наприкінці книги вже й зовсім дорослу Лізель Мемінгер, дорослішання якої відбувається на тлі війни. На перший погляд, Лізель є доволі звичною героїнею роману про війну — доброю, наївною, стражденною сиротою, на долю якої припало чимало викликів. Отже, спершу безвісти зникає її батько, якого звинувачують у комунізмі, потім, аби врятувати від переслідувань, мати віддає її разом із молодшим братом до прийомної сім’ї, невдовзі дівчинка стає свідком жахливої та страшної смерті братика, а коли нарешті опиняється у новій родині, дізнається, що попереду на неї чатує ще цілий океан страждань і випробувань. Але у цьому ворожому та буремному океані Лізель вдається знайти напрочуд міцний човен — книжки.

Справжня дружба та щира турбота одне про одного, кохання та люта ненависть, віра та відчай, війна та мир — вдаючись до теми спільної для багатьох травми, автор торкається багатох «вічних» тем. І, звісно, попри символізм та метафоризм мови, не завжди уникає моралізаторства. Втім, це навряд зіпсує враження від прочитання роману.  

Сховище. Щоденник у листах, Анна Франк

13+

Зазвичай, щоденник — це спроба зазирнути у внутрішній світ людини, особливий тип оповіді від першої особи, завдяки якому читачі швидше проникаються історією, переймаються переживаннями героя, емпатією та співчуттям. Проте остання книжка нашої добірки дещо відрізняється і від багатьох відомих вам щоденників, і від усіх згаданих вище книжок. Насамперед тому, що це абсолютно справжній щоденник, який з 12 червня 1942 по 1 серпня 1944 року вела Анна Франк — дівчинка-підліток, яка протягом 25 місяців разом зі сім’єю переховувалася в столиці окупованих Нідерландів.

Читати «Щоденник» Анни Франк неймовірно важко і надзвичайно легко водночас. З одного боку, це один з найпотужніших текстів, які залишила нам Друга світова війна. Це жахлива історія Голокосту, написана єврейською дівчиною, яка разом зі своєю мамою, батьком, старшою сестрою та ще чотирма євреями переховуються від нацистів на горищі занедбаного будинку в окупованому Амстердамі. Історія, що лякає своєю справжністю та фіналом, який знають усі, хоч він і залишається за лаштунками самої оповіді.

Ентоні Дорр. «Все те незриме світло»

14+

Дві сюжетні лінії роману знайомлять нас із двома протагоністами – хлопчиком Вернером, якому доведеться стати солдатом Третього Рейху, та незрячою французькою дівчинкою Марі-Лорою, яка втікає з окупованого Парижа до Нормандії, везучи із собою велику таємницю. Описуючи паралельно їхні долі, автор створює живих і пронизливих персонажів, які не лишають байдужими нікого.

«Все те незриме світло» зрежисовано з безпосередністю притчі, змонтовано з тривожних, болісних, щемливих сцен, підсилено постійною напругою та насичено промовистими символами. Ефектний і попри все життєствердний текст не тільки показує бридке нутро війни, а й дає надію, силою любові створює вихід з безвиході.

 

Другий день Тижня дитячого читання.
Дата: 03-27-2024 Просмотры: 65
У другий день Тижня дитячого читання найменші читачі завітали на лялькову виставу «Наша книжечка охайна - вірна подруга дітей». В театралізованій формі дітки ознайомилися з правилами поводження з ...
 Урочисте відкриття Тижня дитячого читання.
Дата: 03-26-2024 Просмотры: 321
Вчора у Дніпропетровській обласній бібліотеці відбулося урочисте відкриття Тижня дитячого читання. Захід відкрила в.о. директора бібліотеки Ольга Прокопович – Ткаченко. Вона привітала присутніх ...
Обласна творча майстерня «Весна дарує нам надії і кохання».
Дата: 03-26-2024 Просмотры: 283
Обласна творча майстерня «Весна дарує нам надії і кохання» об'єднала митців з Дніпра, Кам'янського та Черкаського.   Ведуча зустрічі – голова Асоціації композиторів ДОО НВМС, педагогиня ДДМШ № 2 ...
Сьогодні День європейських авторів.
Дата: 03-25-2024 Просмотры: 234
25 березня цього року Європейська комісія вже другий рік поспіль проводить День європейських авторів із метою підсилення інтересу до читання та відкриття всього багатства європейської літератури. ...
Уряд підтримав законопроєкт з відновлення державної влади в Криму
Дата: 03-25-2024 Просмотры: 17
  Сьогодні Кабмін підтримав законопроєкт, яким вносяться зміни до Закону України «Про правовий режим воєнного стану». Ними пропонується створити правові передумови для відновлення роботи державних ...
Засідання KidsLibClub в бібліотеці.
Дата: 03-24-2024 Просмотры: 14
24 березня відбувся #KidsLibClub, де маленькі читачі мали змогу вивчити нові слова з теми "Animals". весело та змістовно провести час.    Учасники й учасниці клубу отримали купу задоволення ...
Інтерактивний ляльковий театр «Іскорки суперсили» в обласній бібліотеці для дітей.
Дата: 03-22-2024 Просмотры: 214
Вчора маленькі читачі зустрілись в інтерактивному ляльковому театрі «Іскорки суперсили» від UNICEF Ukraine   Тема зустрічі - «Екопарк». У формі гри з казковими персонажами діти опанували правила ...
Літературна імпреза
Дата: 03-21-2024 Просмотры: 313
Напередодні Всесвітнього дня поезії до обласної бібліотеки для дітей  завітали молоді поетки Сніжана Біла та Анна Щербак,  ця зустріч пройшла  в рамках Національного тижня читання поезії.  Адже ...
Лялькова вистава
Дата: 03-20-2024 Просмотры: 304
Ляльковий театр – один з найбільш доступних видів діяльності, який дозволяє вирішувати багато проблем педагогіки і психології, пов’язані з моральним і художнім вихованням, розвитку уяви, ...
«Лідер читання – 2023» Дніпропетровщини, Михайленко Поліна, стала учасницею у VІ Всеукраїнській сутінковій вечірці «Повірка чарівних істот українського фольклору».
Дата: 03-19-2024 Просмотры: 219
 «Лідер читання – 2023» Дніпропетровщини, Михайленко Поліна, стала учасницею у VІ Всеукраїнській сутінковій вечірці «Повірка чарівних істот українського фольклору» за книгами Дари Корній, яку ...
На екскурсію до бібліотеки завітали учні  альтернативної школіи
Дата: 03-18-2024 Просмотры: 241
На екскурсію до бібліотеки завітали учні  альтернативної школіи "Green Cat". Діти доторкнулися до цікавого і різнобарвного світу книжок, подивилися лялькову виставу і зробили руханку - пізнавально ...
Сьогодні починається  Національний тиждень читання поезії.
Дата: 03-16-2024 Просмотры: 421
16 березня, починається Національний тиждень читання поезії, що триватиме до 24 березня. У ці дні ми пропонуємо всім українцям об'єднатися навколо поетичного слова. Темою тижня поезії у 2024 ...
Дата: 03-15-2024 Просмотры: 53
З 19 лютого по 19 травня 2024 року в Україні та за кордоном триватиме ініціатива "Листи до вільного Криму". Кампанія заохочує українців та жителів інших країн надсилати листи підтримки кримським ...
Фахівці Дніпропетровської обласної бібліотеки для дітей долучилися до вебінару «Створюємо безбар’єрну бібліотеку»,.
Дата: 03-15-2024 Просмотры: 254
Фахівці Дніпропетровської обласної бібліотеки для дітей долучилися до вебінару «Створюємо безбар’єрну бібліотеку», який Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого провела спільно з ...
 Виставку
Дата: 03-15-2024 Просмотры: 246
У Дніпропетровській обласній бібліотеці для дітей два тижня  експонувалася  мапа України «Обійми», створена з ляльок-мотанок та авторських ляльок ручної роботи. У проєкті взяли участь 58 майстринь ...
Концерт - зустріч
Дата: 03-15-2024 Просмотры: 234
У відділі мистецтв Дніпропетровської обласної бібліотеки для дітей відбувся чудовий концерт "Бандурна Шевченкініана", присвячений 210 - річниці з дня народження українського поета, художника, ...
14 березня – День українського добровольця.
Дата: 03-14-2024 Просмотры: 237
Щороку 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця. Ця пам’ятна дата встановлена Верховною Радою України у 2017 році для вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, ...
Березнева зустріч у клубі
Дата: 03-14-2024 Просмотры: 240
Коли батьки зацікавлені в розвитку своїх малюків - це мотивує. Радіємо, що наша бібліотека є однією з цеглинок у побудові гармонійно розвиненої особистості. Під час березневої зустрічі учасників ...
Бібліотечні  заходи до 210 - ї річниці з Дня народження Тараса Шевченка.
Дата: 03-13-2024 Просмотры: 290
До ювілею Великого Кобзаря Дніпропетровська обласна бібліотека для дітей підготувала та провела цілу низку заходів. Це і онлайн-марафон "Єднаймо душі словом Кобзаря" на Фейсбуці, у якому взяли ...
До бібліотеки завітали пластуни Дніпра.
Дата: 03-12-2024 Просмотры: 246
Пластуни Дніпра відвідали виставку "МАПА УКРАЇНИ "ОбІймИ" в Дніпропетровській бібліотеці для дітей.   Діти дізнались багато цікавої інформації про ляльки-мотанки: це не просто іграшка, а витвір ...
Дата: 03-11-2024 Просмотры: 244
І знову зустрілися наші малюки на кооперативній грі "КОЛЬОРОВИЙ МОНСТРИК".   Як ви гадаєте, чи замислюються ваші діти: якого кольору сьогодні мій настрій? Які історії я хочу залишити, а які ...
Вікторина «Правда чи фейк» до 210- річчя з дня народження Т. Г.Шевченка.
Дата: 03-09-2024 Просмотры: 299
9 березня в Україні відзначатимуть 210 - ту річницю від дня народження нашого славетного поета, художника, мислителя Тараса Григоровича Шевченка. Життя Великого Кобзаря є прикладом свідомого вибору ...
Похід то бібліотеки - це завжди хвилююча подія .
Дата: 03-08-2024 Просмотры: 258
Похід то бібліотеки - це завжди хвилююча подія для наймолодших учнів, адже вони самі вибирають собі самі книгу,яку обов'язково читають та переглядають ілюстрації, пояснюють свій вибір однокласникам. ...
 Cвято «Люба моя, мила моя» для мам відбулось  в Дніпропетровській обласній бібліотеці для дітей.
Дата: 03-07-2024 Просмотры: 245
«Люба моя, мила моя» - свято до Міжнародного дня боротьби за права жінок пройшло  у  Дніпропетровській обласній бібліотеці для дітей.   Спільна програма була підготовлена разом з Школою мистецтв ...
Увага! Конкурс
Дата: 03-06-2024 Просмотры: 291
  Запрошуємо літературно обдарованих читачів нашої бібліотеки до участі у щорічному Відкритому літературному конкурсі творів у жанрі фантастики та фентезі «ФантФест», який стартував 05 ...
Онлайн-марафон
Дата: 03-06-2024 Просмотры: 266
  4 березня 2024 року в Дніпропетровській обласній бібліотеці для дітей стартував  онлайн-марафон "Єднаймо душі словом Кобзаря", присвячений 210-й річниці від дня народження Тараса Григоровича ...
Майстер-клас «Усі квіти для тебе, мамо!».
Дата: 03-06-2024 Просмотры: 243
 В Дніпропетровській обласній бібліотеці для дітей разом з Бахмутським міським центром культури та дозвілля ім. Є. Мартинова пройшов  майстер-клас «Усі квіти для тебе, мамо!». Маленькі майстрята ...
Інтерактивні голосні читання «Балакуча книжечка: Мед для мами».
Дата: 03-05-2024 Просмотры: 262
Продовжуємо  цикл голосних читань. На березневій зустрічі головною ми обрали книжку Івана Малковича «Велике місто, маленький зайчик, або Мед для мами».  Про що ця книжка? Мама маленького Зайчика ...
 Відкриття виставки
Дата: 03-04-2024 Просмотры: 288
3 березня, в приміщенні Дніпропетровської обласної бібліотеки для дітей, відбулось відкриття виставки "Мапа України "ОбІймИ". Це волонтерський проект, організаторами якого є подружжя Оксани та ...

3D тур!

Анонси

Нові книги

Новинки періодики

Статистика сайту

Сьогодні 100

Вчора 247

За тиждень 1053

За місяць 5366

Currently are 28 guests and no members online

Kubik-Rubik Joomla! Extensions

Copyright © 2024 Дніпропетровська обласна бібліотека для дітей  Всі права захищено.